EDF Energy Renewables chce postawić nawet 12 turbin wiatrowych na obszarze między North Dalton i Tibthorpe. Na razie prace są na bardzo wczesnym etapie.
Kolejne wiatraki w East Riding
Firma ujawniła swoje plany po przeprowadzeniu wstępnych badań terenu. Na miejscu ma stanąć nawet do 12 turbin, z których największa ma mieć 126,5 metra wysokości – dwa razy więcej niż Beverley Minster.

Darren Cuming, kierownik projektu z EDF, mówi: „Nadal jesteśmy na bardzo wczesnym etapie projektu. Na szczegółowy plan inwestycji przyjdzie jeszcze poczekać kilka miesięcy” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Dyrektor dodaje też, że firma zamierza się konsultować z lokalnymi mieszkańcami, a terminy konsultacji mają zostać ogłoszone w najbliższym terminie.

Firma szacuje, że farma wiatrowa zaopatrzy w prąd 12.900 gospodarstw domowych i pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 23.500 ton rocznie. Przedstawiciele firmy złożyli już raport techniczny oraz raport dotyczący wpływu budowy na środowisko East Riding Council. EDF będzie chciało zbudować na miejscu także tymczasową stację pogodową.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/