Już w najbliższy weekend, 16 – 17 maja muzea zarówno na Wyspach, jak i w wielu europejskich miastach, będą otwarte także w nocy. To Noc Muzeów, podczas której zachęca się ludzi, by podziwiali dorobek kulturowy minionych pokoleń pod osłoną nocy.
Noc Muzeów w UK
„Wszyscy wiemy, że kultura brytyjska jest bardzo bogata i różnorodna” mówi Lauren Laverne, ambasador Nocy Muzeów. „Zwiedzanie ciekawych miejsc i podziwianie wystaw pod osłoną nocy, kiedy nasza wyobraźnia działa sprawniej, to niesamowite przeżycie. Dzięki Nocy Muzeów wszystkie galerie, muzea i placówki mogą połączyć siły, aby zaprezentować jedną z największych zdobyczy ludzkości – dorobek kulturowy” (cyt. za polemi.co.uk).

Po raz pierwszy Noc Muzeów odbyła się na Wyspach w 2009 r. i od tego czasu zainteresowanie imprezą stale rośnie. W zeszłym roku wzięło w niej udział ponad 200 miast i 150 tysięcy zwiedzających. 94% z nich deklarowała udział także w tegorocznej imprezie, a zdecydowana większość oceniała jakość organizacji wydarzeń na 7 – 9 punktów w dziesięciostopniowej skali.

Oprócz zwiedzania muzeów, turyści i mieszkańcy mogą wziąć udział w imprezach towarzyszących, warsztatach albo po prostu zatrzymać się na przekąskę. Pełną listę wydarzeń można znaleźć na stronie organizatora – www.culture24.org.uk.

Ci, którzy nie mają zamiaru wychodzić w nocy, mogą obejrzeć transmisję najciekawszych wydarzeń na BBC2, które w tym roku jest współorganizatorem Nocy Muzeów.

W okolicach Hull będzie można zwiedzać np. Burton Constable Hall.

Źródło: http://polemi.co.uk/lajt/