Ponad £60 – tyle przeciętny mieszkaniec Hull wydaje miesięcznie na niezdrowe jedzenie. To źle i dla naszego zdrowia, i dla portfela.
Mieszkańcy Hull kupują niezdrowe jedzenie
Mieszkańcy Hull wydają dokładnie £62 na niezdrowe jedzenie. Średnia dla East Riding wynosi £68,43. 33% osób wybiera hinduskie jedzenie na wynos, 25% – smażonego kurczaka, a 17% preferuje rybę i frytki. 10% sięga po burgery – tyle samo wybiera ciastka.

George Charles z www.vouchercodespro.co.uk – strony o oszczędzaniu, która przeprowadziła ankietę na temat nawyków żywieniowych Brytyjczyków – mówi: „Nie mogę uwierzyć, że aż tyle osób przyznaje się do jedzenia niezdrowej żywności każdego dnia. Jeśli chodzi o ich zdrowie, może to być brzemienne w skutkach. Takie osoby powinny podjąć konkretne ćwiczenia fizyczne”. (cyt. za hulldailymail.co.uk). Żeby spalić dużą porcję frytek trzeba biegać 57 minut lub maszerować przez ponad dwie godziny – a to tylko frytki. „Poza niebezpieczeństwami natury zdrowotnej, taki nawyk jest także niezwykle kosztowny i ludzie powinni brać pod uwagę, ile wydają na pizzę, kebab czy czekoladę”.

Ogólnie w całym East Riding największą popularnością cieszy się tradycyjny fish and chips – wybór 31% osób. W popularnej piątce znalazły się też curry, ciasteczka i chipsy.

W ankiecie wzięło udział 3.000 osób powyżej 18 roku życia. 34% z nich przyznało się do jedzenia czegoś niezdrowego co najmniej raz dziennie, codziennie. Niemal 30% respondentów po takie przekąski sięga przynajmniej raz w tygodniu, a 15% zaledwie raz na kilka tygodni.

Rosie Brown, mieszkanka Bransholme, mówi: „Każdy z nas jest winien podjadania czegoś od czasu do czasu. Nie ma w tym nic złego, jeżeli poza tym przestrzegamy zdrowej diety. Wydaję na to sporo pieniędzy każdego dnia, ale mam męża i trójkę dzieci i spędzamy dużo czasu na różnych ćwiczeniach, mamy więc kiedy to spalić. Poza tym, jemy też owoce i warzywa”.

Najwięcej na jedzenie na wynos wydają mieszkańcy południowego wschodu Anglii: £90 miesięcznie. Londyńczycy wydają £83,71, a średnia dla West Midlands wynosi £76,99. Mieszkańcy wschodniej Anglii wydają tylko £33,40 miesięcznie.Źródło:http://www.hulldailymail.co.uk/