Ogrodnicy, miłośnicy architektury, spacerowicze, obserwatorzy ptaków, entuzjaści militariów, fotografowie, malarze i muzycy – wszyscy znajdą coś dla siebie w cudownej rezydencji Sledmere House.

Sledmere House, położony w miejscowości Sledmere, znajdującej się pomiędzy Driffield a Malton, został wybudowany w 1751r., jednak po pożarze w 1911r. został drobiazgowo odbudowany i zrekonstruowany. Większość osób nadal myśli, że stoi tutaj oryginalny dom z epoki wiktoriańskiej. W 2009r. pojawiły się tutaj kolejne atrakcje, jak dodatkowy plac zabaw dla dzieci.

Pierwszym właścicielem był sir Mark Sykes, uznany brytyjski podróżnik i dyplomata. Dom jest ciągle zamieszkiwany przez kolejnych właścicieli, których nierzadko można spotkać przy okazji zwiedzania posiadłości.

W Terrace Cafe zwiedzający mogą posilić się domowymi przysmakami, podawanymi przez znanych ze swojej ogłady i umiejętności kelnerów. Do wyrobu jedzenia używa się lokalnych produktów, kiedy tylko jest to możliwe. Funkcjonuje tutaj także sklep z pamiątkami, wśród których można znaleźć porcelanę, książki, jedzenie i napoje oraz inne wysokiej jakości suweniry.

Ogrodnicy z chęcią skorzystają zaś z możliwości zakupu sadzonek rzadkich roślin.

Sledmere House znany jest także jako dom muzyki, a sławnych koncertów organowych można tutaj posłuchać w każdą środę i niedzielę o 13:30 i 15:30. Na szczególną uwagę zasługuje jednak biblioteka. Długi na całą szerokość domu pokój odrestaurowany w ostatnich latach, został określony jednym z najpiękniejszych pokoi w Anglii. Inne pomieszczenia to: pokój do rysowania (Drawing Room), pokój muzyczny (Music Room), pokój turecki (Turkish Room), kaplica katolicka, ogród różany.

Miejsce jest wręcz wymarzoną lokalizacją na wyprawienie wesela bądź innych imprez rodzinnych i służbowych. W związku z tym w większość sobót dom jest zamknięty dla gości z zewnątrz.

Wstęp do domu i ogrodów: dorośli £9.00, dzieci 5 – 16 lat £4.00, bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) £22.00, grupy zorganizowane co najmniej 15 osób £8 za osobę.
Wstęp do samych ogrodów: dorośli £6.50, dzieci 5 – 16 lat £3.00.