W fabryce Siemensa w Alexandra Dock (East Hull) powstanie już wkrótce około 1000 miejsc pracy. Kolejne stanowiska (około 80) mogą zostać utworzone w restauracji Farmhouse Inn w Hessle.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, w supernowoczesnej fabryce Siemensa w Hull powstanie już wkrótce około 1000 miejsc pracy – zarząd poinformował niedawno, że rekrutacja zostanie uruchomiona najprawdopodobniej na krótko przed świętami Bożego Narodzenia tego roku.

Menadżer Finbarr Dowling z Siemensa powiedział, że już w ostatnim czasie stworzono w tym miejscu nowe stanowiska pracy, jednak to niewiele w porównaniu do tego, co będzie się dziać w najbliższych miesiącach. Menadżer podkreślił, że koncernowi udało się przyciągnąć specjalistów nie tylko z Wielkiej Brytanii, lecz także z wielu krajów Unii Europejskiej. Pracę w zakładzie Siemensa znalazło kilka osób z samego Hull – część z nich została skierowana na kilkumiesięczne szkolenie do Danii. Dowling zaznaczył, że Siemens ma zamiar wpłynąć na zmniejszenie lokalnego bezrobocia, dlatego około 90% wszystkich stanowisk pracy, które powstaną jeszcze w tym roku, zostanie obsadzone mieszkańcami Hull i okolic.

Pod koniec tego roku firma zamierza zorganizować kilka spotkań, podczas których dokładnie przedstawi, jakie kwalifikacje będą cenione w rekrutacji, która ruszy najprawdopodobniej w grudniu. Osoby, którym uda się dostać pracę w zakładzie, będą mogły zacząć od marca przyszłego roku, poinformował Finbarr Dowling. Wcześniej będą musiały odbyć specjalne szkolenie, niewykluczone, że będzie one prowadzone za granicą.

Informacja o tym, że w fabryce Siemensa powstanie aż tyle miejsc pracy, to bardzo dobra wiadomość. Warto jednak pamiętać, że w regionie realizowane są inne inwestycje, które również wpływają na zmniejszenie bezrobocia. Przykładem może być restauracja Farmhouse Inn w Hessle, w której zatrudnienie mogłoby znaleźć nawet 80 mieszkańców okolicy.