15 tysięcy mieszkańców Hull, Cottingham i Beverley będzie moglo skorzystać z szerokopasmowego i superszybkiego internetu – to dzięki firmie KC, która kładzie nowe kable światłowodowe.

Dotychczas z szybszego łączenia z siecią mogło korzystać 45 tysięcy domów i biur zlokalizowanych w takich okolicach jak Greatfield, Victoria Dock, Kingswood, Newland Avenue, Hessle i Swanland.

Sue Helmont, dyrektor do spraw obsługi konsumentów w KC, mówi: „Jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić nasze plany udostępnienia Lightstream dla tysięcy kolejnych kosumentów jeszcze w tym roku. Zauważyliśmy coraz większe zainteresowanie szerokopasmowym łączem, co jest związane z tym, że ludzie coraz więcej czasu spędzają online. Chcemy, żeby nasi klienci mieli najlepsze łącza w domach i biurach w całym UK, a nasze ciągłe rozwijanie usługi Lighstream jest tego najlepszym wyrazem” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Nowe kable światłowodowe będą instalowane od kwietnia, a prace mają zająć rok. Gdy się zakończą, konsumenci będą mogli zrezygnować z korzystania z dawnych przewodów miedzianych i korzystać z szybszego Internetu bez przeszkód. Obecnie światłowody są zainstalowane przy Howdale Road we wschodnim Hull oraz przy Beverley Road i Princes Avenue w zachodnim Hull.