Biblioteki w Hull przychodzą do mieszkańców z zupełnie nową ofertą. W ich siedzibach każdy mieszkaniec Hull będzie mógł umówić się na spotkanie w ramach nowopowstałego Enterprise Hub. W cyklu wykładów mogą wziąć udział wszyscy planujący założenie własnego biznesu.
Planujesz własny biznes? Idź do biblioteki
Inicjatywa pochodzi od Hull City Council`s Enterprise Team. Biblioteki miejskie podjęły współpracę z JobCentre Plus i różnymi organizacjami w celu dostarczania początkującym przedsiębiorcom informacji na temat prowadzenia własnej działalności. Doświadczeni pracownicy będą udzielać rad i informacji we wszystkich najważniejszych aspektach: otworzenie własnej działalności i jej rozwój, wyjaśnienia dotyczące przepisów i regulacji, dostęp do materiałów bibliotek dotyczących trendów na rynku, źródeł finansowania i innych.

Usługi oferowane przez Hull Enterprise Hub są darmowe i dostępne w różnych bibliotekach na terenie Hull. Jego zadaniem jest pomóc zamieniać pomysły w realny biznes, zapewnić prywatne porady i wsparcie.

Spotkania będą odbywać się w:
• Central Library, każdy poniedziałek od 10.00 do 12.30, Learning Centre, II piętro,
• Western Library, każdy poniedziałek od 14.00 do 16.00,
• Ings Library, każdy wtorek od 14.00 do 16.00 (pierwsze spotkanie 25 lutego),
• Central Library, każda środa od 10.00 do 12.00, Reference Library, I piętro,
• Central Library, każdy piątek 9.30 do 14.30, Learning Centre, II piętro,
• W najbliższym czasie mają też pojawić się spotkania w bibliotece Greenwód Library.

Radny Terry Geraghty mówi: „Spotkania Enterprise Hub, które do tej pory odbywały się w Central Library i Western Library, były niezwykle korzystne dla wielu osób, ponieważ dostarczyły im odpowiednich informacji lub skierowały do innych organizacji, które mogą zapewnić lepsze wsparcie. To zachęca ludzi, by założyli własny biznes i wspiera gospodarczą odbudowę miasta”.

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/