image27.jpgBrak czasu lub konieczność dojeżdżania na lekcje nie będą już mogły dłużej być wymówką Polaków zwlekających z nauką języka angielskiego. Dlaczego? Rozwija się nowa metoda nauki języka za pośrednictwem Internetu, komunikatora Skype oraz real-time sharing software.

Ad_Lib English jest najprawdopodobniej pierwszą polską szkołą językową w Zjednoczonym Królestwie oferującą ten nowatorski sposób nauki języka. Została ona założona przez Polkę Monikę Wojnowską, która ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego jako języka obcego.

Polka zauważyła, że wielu mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków, chciałoby polepszyć znajomość języka, jednak szereg czynników, takich jak m.in. brak czasu, konieczność podróżowania na zajęcia oraz wysokie koszty lekcji, są tym, co powstrzymuje ich przez nauką.

– Powszechnie wiadomo, że znaczna grupa Polaków pracuje tutaj w fabrykach, magazynach czy na budowach, nie dlatego, że jest to ich świadomy życiowy wybór, ale tylko dlatego, że nie znają języka na poziomie wymaganym w wymarzonym przez siebie zawodzie – mówi założycielka szkoły językowej. – Naszą misją jest pomagać Polakom osiągać ich potencjał, dlatego obok lekcji języka mamy zamiar oferować również doradztwo zawodowe i coaching – mówi Polka.

Szlifowanie języka w warunkach domowych, bez konieczności dojazdów na lekcje, w preferowanym czasie i z wybraną przez siebie intensywnością powinno przypaść do gustu Polakom mieszkającym na wyspach. Również materiały dydaktyczne, używane podczas lekcji, dotyczą tematów bliskich Polakom mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie: wizyta u GP, w Citizens Advice Bureau, związki zawodowe, etc.

Mieszkająca w Londynie, pracująca jako pracownik biurowy, 24-letnia Magda Ostrowska, która zdecydowała się szlifować język za pośrednictwem Internetu wyjaśnia – Nie tracę czasu na dojazdy, nie moknę, bo zapomniałam parasolki i nie muszę chodzić do banku, by zapłacić za lekcje. Po prostu cenię swój czas – komentuje Polka.
Magda pracuje nad angielskim, bo jak mówi – Nie ma nic gorszego, niż gdy ktoś kończy w połowie zdania, bo wyczytał w twoim wzroku, że nie za bardzo wiesz, o co chodzi.

Więcej informacji na temat nowej metody nauki języka angielskiego można znaleźć w serwisie internetowym www.adlib-english.com .

Matylda Setlak