Władze miasta poinformowały, że w związku z zanieczyszczeniem wody, popularny brodzik w East Park w Hull nie zostanie otwarty w sezonie letnim. Co więcej, plany zakładają całkowitą jego likwidację! Co zastąpi tę lubianą przez dzieci atrakcję?

Zgodnie z informacją przekazaną przez władze Hull, w East Park powstanie miejsce przeznaczone na organizowanie pikników lub pole do minigolfa. Radny Terry Geraghty przyznał, że szanse na to, iż w parku nadal działać będzie brodzik, są bardzo niewielkie. I to pomimo faktu, że atrakcja ta uwielbiana jest przez wiele dzieci.

Powód jest prosty — chodzi o pieniądze. Władze oszacowały, że przekształcenie tego obszaru w miejsce przeznaczone na organizowanie pikników lub pole do minigolfa kosztować będzie około 20 tysięcy funtów. Tymczasem ponowne otworzenie brodzika wiązałoby się z koniecznością wymiany rur doprowadzających i odprowadzających wodę oraz systemu filtracyjnego. A to koszt rzędu przynajmniej 100 tysięcy.

Geraghty zapewnił jednocześnie, że plany władz miasta nie będą mieć żadnego wpływu na funkcjonowanie innej znanej atrakcji, Splash Boat. Radny powiedział: „W ostatnim czasie wydaliśmy na Splash Boat zbyt wiele pieniędzy, by móc tę atrakcję zlikwidować”.

Na stronie internetowej magistratu w Hull przeczytać można, że obecnie trwają konsultacje w sprawie przyszłości East Park i wodnych atrakcji położonych na terenie parku. Oznacza to jednak, że brodzik nie zostanie otwarty w tym sezonie. Nie zdążą bowiem do tego czasu zapaść stosowne decyzje, podejmowane przez urzędników przy współpracy z ekspertami Public Health England. W oświadczeniu czytamy także, że władze mają nadzieję na to, iż mieszkańcy miasta docenią inne atrakcje znajdujące się na terenie parku.

O zanieczyszczeniu brodzika w East Park po raz pierwszy lokalne media napisały w 2014 roku. Podano wówczas informację, że do zbiornika dostały się ścieki z okolicznych toalet miejskich. Wywołało to zakażenie bakteryjne 70 osób.