Policjanci z Hull pojawią się w kolejnej serii programu BBC „Neighbourhood Blues”. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć, jak niebiescy starają się zapobiec nielegalnym jazdom konnym czy w jaki sposób postępują wobec agresywnych mieszkańców.
Policja z Hull wraca do TV
Trzecia edycja programu o prawdziwych policjantach z całego kraju rozpocznie się w najbliższy poniedziałek w BBC One o godzinie 09.15. Ekipa filmowa śledziła poczynania policjantów z Orchard Park i Holderness Road przez dwa miesiące. Inspektor Mick Stead powiedział: „Filmowcy spędzili z policjantami dość dużo czasu i sfilmowali ich przy bardzo różnorodnych zadaniach. Taki program to dla lokalnej społeczności możliwość, żeby zobaczyć policję w akcji. Mam nadzieję, że wszyscy przekonają się, jakie wyzwania przed nami stoją, a także jak dobrze je wykonujemy. Nie chodzi tylko o walkę z przestępczością, ale o codzienną pracę z lokalną społecznością. Jednego dnia chodzi o narkotyki, innego – o zabezpieczenie wydarzeń publicznych” (cyt. za www.hulldailymail.co.uk).

Policjanci zostali sfilmowani podczas prób powstrzymania corocznych jazd konnych Hull Horse Drive przy Endike Lane, a także kiedy chcieli rozproszyć grupę młodych osób zebranych wokół McDonalda przy Cottingham Road.

Program będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o 9.15. Poprzednie edycje zgromadziły największą grupę widzów w tym czasie antenowym.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/