W przyszłym miesiącu rozpoczną się gruntowne prace renowacyjne w historycznym Brunswick Arcade na Beverley Road.

Po dokonaniu przeglądu konstrukcji budynku, Rada Miasta Hull potwierdziła, że ​​prace przebudowy muszą rozpocząć się natychmiast, w interesie bezpieczeństwa publicznego! Część za rusztowaniem jest pusta od ponad dziesięciu lat, co przyczynia się do częstych podpaleń i zachowań antyspołecznych. 

Rada Miasta Hull radzi użytkownikom dróg, aby unikali tego obszaru w godzinach szczytu tam, gdzie to możliwe. Obszar pomiędzy Norfolk Street i Trafalgar Street na Beverley Road zostanie ograniczony do dwóch pasów, co oznacza, że ​​wszystkie pojazdy będą dzielić jezdnię (spodziewaj się korków). Ruch będzie utrzymany w dwóch kierunkach, z jednym pasem w kierunku północnym i jednym pasem w kierunku południowym, który pozostanie otwarty przez cały czas trwania prac. 

Prace rozpoczną się w poniedziałek 11 października do wiosny 2022 roku.

„Brunswick Arcade to kluczowy budynek na panoramie Beverley Road, ale zbyt długo był plamą na krajobrazie. Prace zabezpieczą ten zabytkowy budynek. Będzie to oznaczać pojedynczy pas w obu kierunkach i zamknięcie pasa dla autobusów na niewielkim odcinku Beverley Road – jako użytkownik drogi na tej trasie wiem, że jest to frustrujące, ale nie możemy ryzykować bezpieczeństwa publicznego”. – powiedział Radny Daren Hale.

Zachęcamy mieszkańców do odwiedzania kont rady na Twitterze/Facebooku w celu regularnych aktualizacji prac i informacji o ruchu drogowym.