Kościół Trójcy Świętej w Hull przejdzie gruntowną rewitalizację. Niedawno poinformowano, że inwestycja kosztować będzie 4,5 miliona funtów i zakończy się w 2016 roku.

Kościół Holy Trinity Church jest największym anglikańskim kościołem parafialnym w całej Anglii. Władze parafialne poinformowały, że gruntowną zmianę przejdzie przede wszystkim wnętrze kościoła – zostanie lepiej przystosowane do potrzeb wiernych. W budynku ma także powstać przestrzeń, dzięki której będzie w nim można bez większych problemów organizować koncerty, spotkania oraz wiele innych wydarzeń artystyczno-kulturalnych.

Kościół będzie pełnić od tego momentu bardzo ważną rolę w życiu kulturalnym miasta. Dlatego powstanie w tym miejscu klimatyczna kawiarnia, która zachęci wielu gości do odwiedzenia tego miejsca i podziwiania jego piękna.

Na zewnątrz kościoła także zajdą pewne zmiany. Trinity Square zostanie przekształcony w plac, na którym odbywać się będzie mogło wiele wydarzeń kulturalnych. To ważne, bo zamierzeniem projektu jest uczynienie z tego miejsca na powrót kulturalnego centrum Hull i ożywienia starego miasta.

Kościół Świętej Trójcy ma bardzo duże znaczenie dla historii miasta – jego początki sięgają 700 lat wstecz, a zatem związane są z początkami samego miasta. Przez wiele lat kościół integrował mieszkańców Hull – odbywały się w nim wydarzenia kulturalne o dużym znaczeniu dla miasta. Władze parafialne chcą, by na powrót tak się stało – stąd pomysł rewitalizacji kościoła.

Uczynienie z Holy Trinity Church jednego z miejskich centrów kulturalnych będzie także częścią dziesięcioletniego programu zmierzającego do utworzenia w mieście tysięcy nowych miejsc pracy, przede wszystkim w branży kulturalno-turystycznej. Trzeba również dodać, że zmiana charakteru Holy Trinity Church przyczyni się do stworzenia nowych źródeł przychodów kościoła, które zapewnią mu stabilne funkcjonowanie. Taką nadzieję żywią przynajmniej władze parafialne.

Prace mają ruszyć na początku 2015 roku i zakończyć się w ostatnich miesiącach 2016 roku.