Już tego lata mieszkańcy Hull będą mogli bawić się na olbrzymiej ślizgawce tuż za centrum handlowym St Stephen’s.

Ślizgawka zajmie niemal całą długość chodnika znajdującego się na tyłach centrum handlowego. Będzie szeroka na około 5 metrów i długa na ponad 20. Wszystkim, którzy zdecydują się popluskać w wodzie na ślizgawce, towarzyszyć będzie dobra muzyka. A po dobrej zabawie każdy będzie mógł usiąść, odpocząć i dobrze zjeść w jednym z punktów gastronomicznych, której pojawią się za centrum St Stephen’s.

Wszystko to jednak pod pewnym warunkiem. Najpierw organizatorzy — zespół Bud Sugar — muszą zebrać 11 tys. funtów, by 30 lipca ślizgawka mogła pojawić się w Hull. Jeśli to się nie uda, plany spełzną na niczym. Dosłownie.

Wokalista Bud Sugar Bacary Bax powiedział, że ideą jest zorganizowanie imprezy, w której każdy będzie mógł wziąć udział i dobrze się bawić — zupełnie za darmo. „I chociaż wszystko będzie darmowe, to potrzebujemy wcześniej wsparcia. Wystarczy, że każdy podaruje choćby 50p!” — dodał Bax.

Grupa w ubiegłym roku zorganizowała podobny event. Tym razem ma być jeszcze lepiej. Ideę popiera menadżer centrum handlowego St Stephen’s. Jim Harris powiedział, że to bardzo ciekawa inicjatywa. „Wspieramy organizatorów tak, jak możemy. Ale już choćby załatwienie wszelkich pozwoleń jest bardzo kosztowne” — dodał.

Na scenie podczas wydarzenia (jeśli do niego dojdzie), wystąpią takie zespoły, jak Chiedu Oraka czy Player One. Organizatorzy planują ponadto rozłożenie olbrzymiego basenu i zatrudnienie instruktora nurkowania, który wszystkim chętnym będzie pokazywać, jak radzić sobie pod wodą. Na koniec wszyscy będą podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni.

„Mamy nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić. Tak jak podczas karnawału” — powiedział Bacary Bax. „Szukamy osób, które chciałyby tego dnia otworzyć swoje stoisko i zaprezentować na przykład swoje wyroby. Albo sprzedawać jedzenie. Przyda się każda pomoc!” — dodał.