Museumand, Narodowe Muzeum Dziedzictwa Karaibów, jest kuratorem „70 Objeks & Tings” – kolorowej karaibskiej wystawy i książki w twardej oprawie z okazji Miesiąca Czarnych historii 2021.

Wystawa zostanie otwarta w Muzeum Streetlife w Hull w sobotę 2 października.

Tytuł „70 Objeks & Tings – Celebrating 70 Years of Caribbeans in the UK” to ukłon w stronę patois, tradycyjnej formy języka wielu Karaibów. „Objeks & Tings” odnoszą się do rzeczy, które są drogie Karaibom, zwłaszcza tym z pokolenia Windrush.

500 egzemplarzy książek jest dostępnych bezpłatnie w bibliotekach Hull, aby miejscowi ludzie mogli czytać i cieszyć się tym Miesiącem Czarnej Historii. Każdy rozdział jest pełen zabawnych faktów, spostrzeżeń i historii dotyczących karaibskiego jedzenia, darowizn, domów, włosów, urody i ubioru oraz kultury.

Na wystawie w Streetlife Museum zwiedzający mogą z bliska przyjrzeć się niektórym przedmiotom i rzeczom przedstawionym w książce od soboty 2 października do niedzieli 31 października 2021 r.

To prawdziwa okazja dla wszystkich, aby zaangażować się i dowiedzieć się więcej o kulturze Karaibów!

„Chcemy pokazać wspólny wątek w historiach wszystkich narodów, które zadomowiły się w Hull, i mamy nadzieję, że program będzie rezonować ze wszystkimi kulturami i społecznościami. Wszyscy jesteśmy połączeni, gdziekolwiek jesteśmy.” – powiedziała Catherine Ross, założycielka i dyrektor Museumand.

Wystawa 70 Objeks & Tings to bardzo ekscytujący projekt z wieloma możliwościami interakcji dla mieszkańców, podniesienia zrozumienia i uczczenia niezwykłego wkładu społeczności karaibskiej w dziedzictwo miasta Hull.