W minione ferie semestralne muzea w Hull przeżyły prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy miasta coraz chętniej korzystają z darmowej rozrywki dostarczanej przez instytucje kulturalne.
Oblężenie muzeów w Hull
Muzeum Morskie (Maritime Museum) pobiło swój własny rekord już pierwszego dnia ferii, kiedy to przez jego drzwi przestąpiło 1019 odwiedzających. O 52% więcej niż w zeszłym roku przyciągnęło Muzeum Transportu (Streetlife Museum), a 1018 gości postanowiło cofnąć się w czasie oglądając niezwykłe wystawy. Już ponad 3 tysiące osób odwiedziło doroczną Open Exhibition w Ferens Art Gallery, która będzie otwarta do 27 kwietnia.

Randy Geraghty, radny Hull odpowiedzialny za rozrywkę i kulturę, komentuje: „Hull ma niezwykłą, indywidualną historię i kulturę, a wizyta w jednym z muzeów to świetny pomysł na jej poznanie, a także dobrą zabawę. Jesteśmy zachwyceni, że Guardian wybrał Hull`s Museum Quarter jako jedną z 10 najciekawszych darmowych atrakcji w kraju” (cyt. za hullcc.gov.uk). Radny dodaje też, że odkąd Hull zostało wybrane na Miasto Kultury 2017, ludzie dowiedzieli się, jakie atrakcja ma ono do zaoferowania. „A ulokowanie wszystkich muzeów w centrum miasta oznacza łatwy dojazd dla mieszkańców i przyjezdnych”.

Robin Diaper, kurator muzeum Maritime & Social History dodaje: „Przyjście do dowolnego muzeum to darmowa rozrywka na wiele godzin dla całej rodziny. Regularnie organizujemy zajęcia dla dzieci i dorosłych, szczególnie w trakcie ferii i wakacji. Mamy też bogaty program wystaw i wydarzeń czasowych”.

W nadchodzących miesiącach muzea będą organizować kolejne ciekawe atrakcje: 5 kwietnia w Maritime Museum rozpocznie się Working Hard Playing Hard – The Paintings of Beryl Cook, natomiast 19 lipca do Ferens Art Gallery zawita When War Hit Home: Hull and the First World War.