Humber Bridge to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w regionie. Jest piątym na świecie mostem pod względem długości pojedynczego przęsła. Przez most przejeżdża 120 000 pojazdów tygodniowo. W momencie oddania do użytku przecinał najszersze ujście rzeki. Humber Bridge najlepiej podziwiać z jednej z tras krajoznawczych pięknego Country Park, który rozpościera się bezpośrednio pod mostem.

Pomysł zbudowania mostu, który łączyłby Hull z drugim brzegiem, narodził się już w 1872r. Kupcy z Hull nie byli zadowoleni z usług promów firmy New Holland. Pomysł powrócił w międzywojniu, ale ogólnoświatowy kryzys finansowy i wtedy uniemożliwił budowę. Prace zaczęły się w końcu w 1973r. i trwały kilka lat. Most musiał być podwieszany – przepływająca pod nim rzeka zbyt często zmienia nurt, żeby postawić w niej ciężkie wsporniki. Trzeba wiedzieć, że długość mostu to ponad 2 km. Uroczystość otwarcia mostu odbyła się w końcu 17 lipca 1981r, a ceremonię swoją obecnością uświetniła jej Wysokość Królowa Elżbieta.

Nagle dwa – dotąd osobne i oddalone od siebie – regiony Anglii stały się jednym, a most zaoszczędził setki godzin podróży kierowcom i pasażerom. Wpływ na handel, turystykę i społeczeństwo regionu ciężko jest nawet zmierzyć.

W okolicach mostu rozciąga się Country Park, który warto odwiedzić szczególnie teraz, u progu wiosny. Rezerwat przyrody jest domem dla dwudziestu gatunków motyli, a stacja karmienia ptaków to świetne miejsce na obserwacje. Wytyczone szlaki pozwolą cieszyć się najpiękniejszymi miejscami lasu. Oto krótki opis szlaków:

Meadow Trail, jak wynika z nazwy, prowadzi przez łąki. Warto wybrać się tutaj szczególnie w lipcu i sierpniu, kiedy tysiące różnokolorowych motyli kotłują się nad kwiatami spijając z nich nektar. Szczęśliwcy mogą nawet wypatrzyć rzadkiego motyla ze skrzydełkami ubarwionymi w białą literę L.

Pond Trail to szlak przez stawy, z których wiele wysycha w pełni lata. To ważny dom dla traszek – ponieważ w małych stawach nie żyją drapieżniki, szanse na przeżycie potomstwa znacznie wzrastają. W UK, jak i całej Europie, traszki są pod ochroną i należy o tym pamiętać przebywając w rezerwacie.

Cliff Trail to najbardziej widokowy szlak. Kredowe klify wyglądają niekiedy jak przysypane śniegiem góry, stąd miejsce nazywa się Małą Szwajcarią. Drzewa kurczowo wczepione w strome zbocze tworzą niekiedy naprawdę interesujące widoki.

Phoenix Sculpture Trail przedstawia 10 niezwykłych rzeźb wykonanych z różnych miejscowych materiałów: drewna, kamienia, a nawet stali. Każda z nich ukrywa jakiegoś tajemniczego owada – odbierz specjalną ulotkę w Tourist Information Centre i zbierz wszystkie owady w „Spot the Bug”.