Nie lada gratka czeka wszystkich fanów kolarstwa. British Cycling ogłosiło, że 9 lipca br. Hull stanie się organizatorem prestiżowego wyścigu British Cycling National Circuit Race Championships.
Kolarze w Hull
Mistrzostwa British Cycling National Circuit Race Championships odbędą się zaledwie kilka dni po wyścigach, które odbędą się w ramach Tour de France Grand Depart w Yorkshire. Organizatorzy spodziewają się tłumów widzów z miasta i okolic, a także uczestnictwa gwiazd sportu.

W poprzednich latach na takich mistrzostwach premiowane miejsca zajęli między innymi: światowy lider kolarstwa Mark Cavendish, olimpijski medalista Ed Clancy, Lizzie Armitstead, Joanna Rowsell i Dani King.

Dyrektor British Cycling`s, Jonny Clay, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni możliwością zorganizowania 2014 British Cycling National Circuit Race Championships w Hull. Mistrzostwa odbędą się w bardzo ważnym momencie dla brytyjskiego kolarstwa oraz regionu Yorkshire. Trasa wyznaczona w Hull jest spektakularna, a mieszkańcy mogą liczyć na wieczór pełen atrakcji i oglądać na żywo występy najlepszych kolarzy w kraju” (cyt. za www.hullcc.gov.uk).

Radny Terry Geraghty dodaje, że miasto jest bardzo dumne, iż zostało wybrane do zorganizowania tak prestiżowego wydarzenia sportowego. „To będzie wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć sportowców tego kalibru w naszym mieście”.


Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/