hull.plThinking about starting your own business? – to temat sympozjum zorganizowanego przez BritPol – bardzo młodą brytyjską firmę z siedzibą w Doncaster powstałą po to, aby wspierać Polaków prowadzących, bądź planujących prowadzić działalność biznesową na terenie Zjednoczonego Królestwa. Sympozjum odbyło się w ubiegły Czwartek 20 Listopada 2008 na Newland Avenue w Hull.

Na spotkanie przybyło około 20 osób z czego większość zainteresowana była otworzeniem nowego biznesu a pozostała część to już działający lokalnie polscy przedsiębiorcy.

Spotkanie poprowadził Craig Birch. Craig jest dyrektorem biura obsługi klienta (Client Services Director) w firmie Sugarcane Creative, jednej z najszybciej rozwijających się agencji marketingowej i designerskiej w Yorkshire. Jego pasją jest inspirowanie i prowadzenie innych do sukcesu poprzez własne rozumienie marketingu i spraw związanych ze startem i prowadzeniem korzystnych interesów. Craig posiada ponad 10 lat doświadczenia w zakresie doradztwa biznesowego oraz regularnej działalności jako mentor i wykładowca w różnych organizacjach społecznych. Jego mottem jest „Czyń to, co innym radzisz robić”. Rzeczą wyróżniającą go jest sofa, którą zabiera ze sobą wszędzie a która  ma na celu reprezentować powagę relacji marketingowych.

„Chcesz zdobyć klienta? Zbuduj z nim relację, usiądź z nim na sofie przy kawie i wysłuchaj jego potrzeb a następnie powiedz co możesz mu zaoferować praz jak możesz mu pomóc.” – mówi Craig.

hull.plCraig zaprezentował najważniejsze czynniki jakie należy mieć na uwadze, kiedy rozpoczyna się działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii. Obieranie taktyki w biznesie porównał do taktyki na boisku footbolowym. W ten sposób zachęcił również do pracy zespołowej: „Czy to prawda że polscy przedsiębiorcy się nie spotykają i nie korzystają z dobroci networkingu? Warto się razem spotykać i wymieniać się swoimi doświadczeniami biznesowymi – pomagać sobie wzajemnie.”

Craig wskazał również organizację Business Link jako ciało bardzo pomocne przy zakładaniu nowego biznesu a także w trakcie jego rozwoju oraz jako doskonałe źródło informacji biznesowych.
Uczestnicy sympozjum mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami firmy BritPol oraz organizacji Business Link a także umówienia się na indywidualne spotkanie doradcze.

 

hull.pl

hull.pl

www.brit-pol.co.uk
fot. Grzegorz Futyma