Pracownikom First Hull Trains i zarządowi firmy nie udało się dojść do porozumienia. Dlatego związkowcy rozpoczną 24-godzinny strajk już w najbliższą niedzielę, 22 marca.

Pasażerowie mogę spodziewać się sporych utrudnień na trasie od niedzielnego południa do i z King`s Cross. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że w niedzielę odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy Hull City a Chelsea na stadionie KC. Zarząd firmy zapewnia jednak, że sytuację ma pod kontrolą, a pociągi ruszą dzięki zatrudnionym na ten okres maszynistom z innej firmy.

Przypomnijmy: pracownicy FHT mają za złe zwolnienie jednej z pracownic, która utraciła stanowisko, ponieważ wstawiła się za kolegą z pracy. Według firmy zaś jej stanowisko zostało zlikwidowane z powodu zmian w systemie pracy firmy. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Generalny sekretarz związku RMT powiedział, że First Hull Trains miało mnóstwo czasu i okazji, by przywrócić kobietę do pracy, „ale zamiast tego woleli utrzymywać wrogie nastawienie”. Strajk został przegłosowany zdecydowaną większością głosów. Zarząd firmy na razie wstrzymał się od komentarza.