Mieszkańców Hull zalała fala spamu. Nadawcy wiadomości e-mail podszywają się pod NICE (National Institute for Health and Care Excellence) i zalecają otworzenie załącznika. W tym zaś znajduje się groźny wirus.
"Masz raka" - fałszywe wiadomości e-mail z wirusem
Twórcy wiadomości podszywają się pod Nice – National Institute for Health and Care Excellence. Wiadomość zaś jest wysyłana z adresu no_reply@nice.org.uk. Treść wiadomości to: „Trafiła do nas próbka Twojej krwi do analizy. Podczas całkowitego badania krwi (CBC) stwierdziliśmy, że poziom białych krwinek jest bardzo niski i, niestety, podejrzewamy, że może to być rak. Radzimy wydrukować wyniki CBC, które znajdują się w załączniku i udać się z nimi do lekarza rodzinnego. Z poważaniem Dr Clemons Lupe”.

Na wiadomość nabrała się 47-letnia kobieta z Hull. Niedawno poddała się badaniu krwi, a przez to, że jej telefon nie działa, pomyślała, że rzeczywiście lekarz być może próbuje kontaktować się z nią w ten sposób. „Ton pośpiechu w liście gra na ludzkich emocjach” – mówi kobieta (cyt. za www.hulldailymail.co.uk).

Prawdziwe Nice apeluje do ludzi, by nie wierzyli w wiadomości i przede wszystkim nie otwierali załącznika. Fachowcy badają też całą sprawę.