Rada Miejska w Hull od ośmiu miesięcy prowadziła sekretne negocjacje z firmą, która produkuje żywność przy użyciu alternatywnych źródeł energii. Chociaż nie wszystkie szczegóły są jeszcze znane, w zeszły czwartek uchylono rąbka tajemnicy.
Nowe zielone przedsiębiorstwo w Hull
Przede wszystkim, do wiadomości publicznej nie została podana nazwa przedsiębiorstwa, z którym miasto prowadzi negocjacje. Szacuje się jednak, że inwestycja ma być warta około 300 milionów funtów. Mówi się ponadto, że produkcja ma być zlokalizowana we wschodniej części miasta, na terenach należących do City Council, o powierzchni około 140 akrów.

Cały projekt ma być bardzo ekologiczny. Produkcja żywności oraz farma rybna mają być zasilane przez alternatywne źródła energii.

Możliwe, że do sfinalizowania umowy dojdzie już w przeciągu najbliższych tygodni. Jednak muszą minąć co najmniej dwa lata, zanim przedsiębiorstwo będzie mogło funkcjonować na pełnych obrotach. Radny Phil Webster, który zasiada w komisji finansowej, powiedział: „Nie możemy powiedzieć zbyt wiele na tym etapie, ale zostaliśmy zapewnieni, że w placówce stałe zatrudnienie znajdzie 751 osób, nie wliczając w to osób, które znajdą pracę przy budowie obiektu. Jako rada będziemy zaś starali się sprawić, żeby zatrudniani byli głównie ludzie z najbliższej okolicy” (cyt. za: thisishullandeastriding.co.uk).


Źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk