Znajdź 40 ryb i… poznaj starówkę w Hull. Fantastyczny pomysł na niedzielny spacer po mieście, polecany szczególnie dla rodzin z dziećmi. Sprawdź, jak wejść na szlak Seven Seas Fish Trail!

Miasto Hull we współpracy z Seven Seas przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich młodych odkrywców historii miasta! 41 wyrzeźbionych w naturalnych, tradycyjnych materiałach fragmentów chodnika poprowadzi wszystkich specjalną trasą po historycznym Starym Mieście w Hull. Dzięki temu z łatwością dotrzesz do najważniejszych zabytków.

Ryby znajdujące się na płytach chodnika zostały wyrzeźbione przez Gordona Younga wiele lat temu, bo w 1992 roku. Co ważne, ich rozmiary odpowiadają rzeczywistym! Na szlaku spotkać można zatem malutkie sardynki i olbrzymie płaszczki, które swoimi rozmiarami wpędzą w zdumienie niejednego odkrywcę historycznej części miasta.

Artysta tworząc szlak po mieście wykazał się niemałym poczuciem humoru. I tak na przykład węgorza elektrycznego spotkać można w okolicy podstacji elektrycznej, flądrę tuż obok rynku, a rekina – przed budynkiem, w którym znajduje się siedziba banku.

Ulotkę, w której przedstawiono dokładnie cały szlak można za darmo otrzymać w centrum turystycznym w Hull (Hull Tourist Information Centre). Wszyscy odkrywcy Starego Miasta w Hull, którym uda się z sukcesem zakończyć podróż rybim szlakiem, mogą otrzymać certyfikat!

Trasa szlaku rybiego jest następująca: Queen Victoria Square > Princes Dock Street > Posterngate > North Church Side > Market Place > South Church Side > Fish Street > Castle Street > Humber Dock Street > Victoria Pier > Queen Street > High Street > Aldred Gelder Street > Whitefriargate.

Dokładną trasę szlaku można znaleźć w ulotce informacyjnej, udostępnionej w formie cyfrowej przez centrum turystyczne Hull: http://providerfiles2.thedms.co.uk/eandamedia/ys/2298110_1_1.pdf. Znajdziesz tam nie tylko mapę z zaznaczonymi obiektami, położonymi na trasie Seven Seas Fish Trail, lecz także informacje o samym szlaku i o gatunkach ryb, jakie możesz spotkać podczas spaceru.

Polecamy spacer rybim szlakiem Seven Seas Fish Trail po Hull szczególnie na leniwe, letnie i jesienne niedzielne popołudnia.