Jak co roku, także w te wakacje wszyscy fani czytania mogą wziąć udział w Summer Reading Challenge. Zbieraj naklejki i odznaki za każdą przeczytaną książkę, a wszystko to całkowicie za darmo.
Wakacje z książką
Aby wziąć udział w wyzwaniu, należy zapisać się do swojej lokalnej biblioteki, przeczytać sześć dowolnych książek i odebrać naklejki oraz inne nagrody. Na stronie summerreadingchallenge.org.uk każdy może założyć swoje konto, by na bieżąco zaznaczać przeczytane książki oraz sprawdzać najnowsze konkursy oraz rozmawiać z innymi molami książkowymi.

Każdy, kto nie wie jaką książkę wybrać, może skorzystać z Amazing Book Sorter – wystarczy zaznaczyć, czy rekomendacja ma być zrobiona dla chłopca czy dziewczynki, w jakim wieku i jaki typ książki nas interesuje – przygodowa, o sporcie, a może oparta na autentycznych wydarzeniach? To wystarczy, by móc przeglądać wśród dziesiątek i setek propozycji.

Na stronie dostępnych jest także wiele ciekawych konkursów dla dzieci, w tym Finish The Story, czyli konkurs na najciekawsze zakończenie gotowej historii. By wziąć udział w konkursie należy samodzielnie zakończyć opowiadanie. W zabawie mogą wziąć udział dzieci poniżej 12 roku życia.

Na stronie można dowiedzieć się także, jakie książki w dzieciństwie czytali celebryci i co polecają młodym czytelnikom oraz zapisać się do klubu czytelnika.


Źródło: http://summerreadingchallenge.org.uk/