Władze miasta poszukują funduszy na sfinansowanie projektu odnowienia jednego z najważniejszych muzeów w mieście — Hull Maritime Museum. Chcą w ten sposób podkreślić znaczenie przemysłu rybołówczego w historii Hull. Sprawdź, co może się zmienić!

Władze zamierzają przypomnieć mieszkańcom i turystom odwiedzającym Hull, jak dużą rolę w rozwoju miasta odegrał przemysł związany z połowem ryb. Chcą odnowić oblicze Hull Maritime Museum — tak, by przyciągało jeszcze więcej turystów niż dotychczas. To jednak nie jedyne działanie planowane przez urzędników. Wśród propozycji pojawiło się bowiem także przeprowadzenie prac konserwatorskich przy statkach Arctic Corsair i Spurn Lightship. Dzięki temu turyści mogliby mieć lepszy dostęp do tych atrakcji.

Władze miasta rozpoczęły właśnie konsultacje społeczne. Chcą, by mieszkańcy sami zdecydowali, w jaki sposób przypomnieć wszystkim o znaczeniu rybołówstwa dla Hull. Mają również nadzieję, że jeśli inicjatywa zyska poparcie społeczne, to być może uda się nią zainteresować zewnętrznych sponsorów i pozyskać dodatkowe fundusze na jej realizację.

Odpowiadający za projekt w magistracie w Hull Garry Taylor powiedział, że ambicją władz miasta jest uczynienie z Hull ważnego ośrodka na mapie Yorkshire, który kojarzony będzie z przemysłem morskim. „Tak naprawdę to, co teraz proponujemy, to dopiero początek” — podkreślił.

„Mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie włączą się w projekt już na etapie koncepcyjnym” — dodał Taylor.

Urzędnicy chcą, by Hull było uważane za ciekawy ośrodek turystyczny także po 2017 roku, kiedy znacznie zmaleje oferta imprez kulturalno-rozrywkowych. Strategia polegająca na podkreślaniu znaczenia przemysłu morskiego i rybołówczego ma za zadanie pokazać miasto z innej perspektywy, dotychczas często zapominanej.

Kiedy etap opracowywania strategii zostanie zakończony, projekt zostanie przedstawiony różnym instytucjom, które mogą zapewnić jego finansowanie. Zanim jednak pomysł ten wkroczy w fazę realizacyjną, minie co najmniej trzy do pięciu lat.

Każdy, kto chciałby oddać swój głos w dyskusji, proszony jest o skorzystanie ze strony internetowej magistratu w Hull.