W pobliżu supermarketu sieci Asda przy Beverley Road doszło ostatnio do ataku na młodego mężczyznę. Sprawcy pobili swoją ofiarę do nieprzytomności. Czy w naszym mieście można jeszcze czuć się bezpiecznie?

Młodego mężczyznę zaatakowało trzech sprawców, którzy podeszli do niego, gdy szedł wzdłuż Beverly Road w stronę Cottingham Road w piątek, 6 maja pomiędzy 1.10 a 2.00 w nocy. Policji udało się ustalić, że zaatakowany 23-latek był sam i najprawdopodobniej wracał do domu po nocy spędzonej ze znajomymi na mieście.

Oprócz pobicia, mężczyźnie skradziono również telefon — szarego iPhone’a 6 oraz skórzany portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Policjanci proszą wszystkich, którzy widzieli to zdarzenie, o pomoc w schwytaniu sprawców. Do tej pory się to bowiem nie udało.

Policjanci mają dotychczas jednego podejrzanego w tej sprawie — to biały mężczyzna przed trzydziestką o krępej budowie ciała. Podczas zdarzenia podejrzany miał być ubrany w czarny t-shirt. Co do dwóch pozostałych sprawców udało się dotychczas ustalić tylko, że mieli biały kolor skóry. Nie wiadomo w ich sprawie nic więcej.

Funkcjonariusze Humberside Police proszą wszystkich świadków zdarzenia z 6 maja o kontakt pod numerem telefonu 101 i podanie numeru referencyjnego sprawy: 2185858.

Policjanci przypominają także o tym, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo w mieście. Warto unikać samotnych przechadzek, kiedy jest już ciemno. Lepiej poprosić znajomych o towarzystwo lub wynająć licencjonowaną taksówkę.

Podczas wyjścia na miasto nie zabieraj ze sobą cennych przedmiotów, a urządzenia elektroniczne, takie jak telefon czy iPod, ukryj. Nie kuś potencjalnego sprawcy łatwym łupem!