W dniach 14 – 20 czerwca br. – w ramach tygodnia Adult Learners Week – odbywać się będą różne zajęcia dla dorosłych i seniorów. Część z nich będzie związana z I Wojną Światową.
Wojenny akcent w Tygodniu Nauki dla Dorosłych (Adults Learners Week)
Organizowany rokrocznie Tydzień Nauki dla Dorosłych ma zachęcać mieszkańców Hull do poznania nowych hobby i dobycia nowych umiejętności. Wśród tegorocznych zajęć znajdą się między innymi wyrób własnych ubrań metodami wykorzystywanymi w czasie I Wojny (Information Centre, BBC Offices, 19 czerwca od 10:00 do 12:00), a następnie przygotowywanie przepisów kulinarnych z tego okresu, w tym peklowanie ogórków (od 13:00 do 15:00). Poza tym: warsztaty pt. „Szkice z okopów” (20 czerwca, od 10:00 – 12:00, Information Centre, BBC Offices), a także „Popularne melodie z I Wojny Światowej – grane na ukulele” (Information Centre, BBC Offices, 18 czerwca, 10:30 – 12:00).

Ci, którzy na warsztaty chcą przyjść cała rodziną, także znajdą coś dla siebie: 19 czerwca w Central Library będą mogli wziąć udział w warsztatach „Summer Sunshine”.

Ponadto w programie zajęcia z wykorzystywania Google oraz bezpiecznego korzystania z Internetu.


Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/