W wykonywanych utworach autor przekazuje część siebie, tworząc pewien ponadczasowy i metafizyczny wymiar „piosenki z duszą”. Można do niego trafić już 14 czerwca 2014 r. Wykonana muzyka z pewnością pozwoli uwolnić umysł od bieżących trosk, by przenieść się na górskie szlaki.Koncert

Zagrają dla Państwa Andrzej Gaj i Grupa Calcjumfolii

Andrzej G.

Artysta mieszkający w Hull, który wrócił do korzeni poezji. Pod natchnieniem wieloletniego kontaktu z Krainą Łagodności, niesiony duchem potrzeby i chęci tworzenia, próbuje zaistnieć w sercach miłośników ambitnych dźwięków delikatnej melodii duszy.

Calcjumfolii

Toruńska formacja Calcjumfolii powstała w 2006 roku. Myśl założenia zespołu zrodziła się w głowach kilku znajomych. Oddając ciało i duszę, błąkając się po Bieszczadach wiedzieli, że chcą grać piosenki, których teksty „niestety” mają sens. Niestety, bo trzeba ich wysłuchać do końca, nie biegając po pizzę i piwko. Nazwa grupy jest niecodzienna i przede wszystkim nawiązująca do … wapna, tak dla przypomnienia symbol chemiczny Ca (historię powstania nazwy, możecie dowiedzieć się podczas koncertów). Od tej bieszczadzkiej wyprawy, zmieniającej życie wszystkich jej uczestników, niezmiennie trzon grupy tworzy Mariusz Procyk.


Obecny skład:

 

  • Mariusz Procyk – gitara akustyczna, vocal
  • Artur Hołuszko – mandolina
  • Andrzej Skuza – gitara akustyczna , akordeon
  • Krzysztof Ochnio – gitara basowa

 

Zanim jednak ich wysłuchacie, skontaktujcie się koniecznie z lekarzem lub zasięgnijcie porady farmaceuty. Od wieków wszyscy bowiem wiedzą, że miłość to choroba, a w ich piosenkach można się rozkochać na amen. Potwierdzają to liczne nagrody i osiągnięcia. W 2007 roku zostali laureatami Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA, podczas którego odebrali nagrodę braci Stefańskich, przyznawaną przez członków grupy Bez Jacka. Otrzymali też wyróżnienie na „Stachuriadzie”. W 2008 roku zdobyli trzecie miejsce na Mazowieckim Festiwalu Różności „Kampinowskie Klimaty”. W 2009 roku wrócili ponownie na BAZUNĘ i zostali jej laureatami. W tym samym roku odebrali wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka”, a rok później zostali na nim zauważeni. Jest rok 2010. Ponownie zostali laureatami BAZUNY, otrzymali drugie miejsce podczas Festiwalu Artystycznych Poszukiwań „Przystań i trzecie miejsce na Maratonie Piosenki Osobistej „Nocne Śpiewanie na Zamku w Świeciu”. Największym ostatnio w zespole Calcjumfolii wydarzeniem, które wcale nie zatrzymało kuli ziemskiej choć mogło, było nagranie pierwszej płyty pt. „Świerszczyk”. Premiera odbyła się 24 czerwca 2011 podczas Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA. Krążek powstał z udziałem Tomasza Łączkowskiego na gitarze i flecie poprzecznym, Krzysztofa Ochnio na gitarze basowej i Artura Hołuszko na mandolinie. Nie sposób w kilku słowach opisać tej formacji, a zwłaszcza klimatu jaki stwarzają, pojawiając się na scenie. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć.

Koncert odbędzie się dnia 14 czerwca 2014 r., o godz. 19.30, w The Marist Hall – przy parafii katolickiej Our Lady OF Lourdes and St Peter Chanel, 119 Cottingham Road, HU5 2DH.

 

Bilety do nabycia:

1. E.U. International, 390 Beverley Road HU5 1LN

2. Polish Restaurant Kuchnia, 226 Beverley Road, HU5 1AH

3. Flexible Fashion, 82 New Cleveland Street HU7 8HE

4. Sklep Spożywczy Groszek Anlaby Road, HU3 6DT