Koniec legendarnych już kolejek w polskim konsulacie w Londynie. Możliwe, że już pod koniec wakacji petenci będą mogli korzystać z nowego budynku w City.
Nowa siedziba polskiego konsulatu w Londynie
Obecnie konsulat znajduje się przy New Cavendish Street, a codziennie przybywa tutaj nawet kilka setek patentów. Zatrudniono już dodatkowych pracowników i wprowadzono system rejestracji internetowej, ale sprawa jest prosta: „Potrzebujemy więcej miejsca” – mówi Konsul Generalny RP w Londynie, Ireneusz Truszkowski (cyt. za londynek.net). Tego ma być pod dostatkiem w pięciopiętrowym budynku w londyńskim City, który obecnie przechodzi modernizację.

Przyszła siedziba znajduje się przy Bouverie Street, niedaleko katedry św. Pawła i blisko stacji metra Blackfriars. Nowe miejsce konsulat będzie dzielił z Polskim Instytutem Kulturalnym, który dziś znajduje się przy Poland Street.

„Zamierzamy uruchomić poczekalnię dla petentów, mieszczącą ok. 50 osób, a w przyszłości także chcemy wprowadzić – podobnie jak na poczcie – system numerków, aby każdy od razu wiedział, kiedy i do którego okienka ma podejść” – opowiada Truszkowski. Dodaje też, że dążą do sytuacji, kiedy na nowy paszport trzeba czekać jedynie półtora miesiąca.

Poza zmianą siedziby, konsulat wydłuża też swoje godziny pracy z 6 do 7 godzin: w poniedziałki od 11:00 – 17:00, we wtorki – piątki 8:30 – 14.30, ale to dopiero po przeprowadzce.

Źródło: http://londynek.net/