W cyklu „Atrakcje w Hull i okolicy” przedstawiamy kolejne bardzo ciekawe miejsce w pobliżu miasta. Fort Paull powstał już pół tysiąca lat temu, by chronić Humber, a przede wszystkim Hull, przed niebezpieczeństwami. Dziś to jedna z ciekawszych atrakcji regionu.

Pierwsza budowla obronna powstała w tym miejscu w 1542 roku, czyli za czasów panowania Henryka VIII. O tej historii przypominają wystawy z czasów panowania sławnego króla, a nawet jego podobizny. Dzisiaj znajdują się tutaj pozostałości jedynej fortecy napoleońskiej w Yorkshire.

Turyści mogą spędzić cały dzień na zwiedzaniu budynku i spacerach po obszernym terenie fortu. Należy jedynie pamiętać, że psom (z wyjątkiem psów – przewodników) nie wolno wejść poza mury fortu.

Koszt biletu to: £6 normalny, £5 ulgowy i £18 rodzinny (dwoje dorosłych i dwójka dzieci). Uwaga, przy kasie nie można płacić kartami bankowymi, należy więc zabrać ze sobą gotówkę.

Fort Paull jest także miejscem wielu ciekawych wydarzeń. W pierwszy majowy weekend (4 – 5 maja br.) odbędzie się tutaj „World War II Spectacular Weekend”, podczas którego odbędą się pokazy sił wojskowych z różnych części świata.