Bycie mamą to wspaniała, choć często niełatwa sprawa. Troska o prawidłowy rozwój dzieci, zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i domowego ciepła, godzenie macierzyństwa z zawodowymi ambicjami, przekazywanie pociechom najcenniejszych wartości, dzięki którym staną się dobrymi ludźmi…
26 maja - Dzień Matki - Jak świętować, to podwójnie!
„Etat” mamy się nie kończy, to zmiana poranna, popołudniowa i nocna, bez urlopu chorobowego i wypoczynkowego. Mama wypoczywa i choruje przy swoich dzieciach, nie przestając ani na chwilę opiekować się pociechami. Oczy mamy podążają za każdym ruchem dziecka; to oczy gotowe wychwycić każde czyhające niebezpieczeństwo i zareagować na tyle wcześnie, by zapobiec jakiejkolwiek szkodzie.

Podwójne świętowanie polskich mam w UK!

Polska mama w UK obchodzi swoje święto dwa razy. Pierwszy raz w połowie marca, kiedy to Anglicy świętują Dzień Matki. Wtedy to wszystkie polskie dzieci, produkują w szkołach kartki dla swoich kochanych mam, by potem, wraz z tatusiem (powtarzającym pod nosem, że przecież raz do roku, i to w maju, wystarczy) obdarować je bukietem tulipanów czy żonkili i serdecznie ukochać.

Podwójnie szczęśliwa polska mama z wytęsknieniem czeka na 26 maja, kiedy to – jako zwyczaj każe stary – obchodzony jest Dzień Matki w Polsce. Tego dnia nie może zabraknąć śniadania do łóżka, rozpieszczania na każdym kroku, obdarowywania całusami i drobnymi upominkami.

Pamiętajmy o nadchodzącym „polskim” Dniu Matki. Wiedzmy, że każda mama czeka na niego, choć wie, że świętować można codziennie, nie tylko w tym dniu.

Natomiast mamy, które spodziewają się dziecka lub dopiero co urodziły maleństwo, mogą poznać porodowe procedury szpitalne oraz swoje prawa pracownicze i zasiłkowe tutaj.