The Deep w Hull wspiera w tym miesiącu ogólnokrajową kampanię podkreślającą potrzebę pilnych działań w sprawie zmian klimatycznych.

Tysiące ludzi weźmie udział w wydarzeniach Wielkiego zielonego tygodnia organizowanych w całym kraju w dniach 18-26 września.

Rodzinne demonstracje naukowe odbędą się w weekendy 18/19 i 25/26 września w The Deep.

We wtorek 28 września od godz. 18:30 The Deep będzie gospodarzem wieczornego spotkania, któremu towarzyszyć będą rozmowy na temat zmian klimatycznych z naukowcami z University of Hull, w tym dr Cath Waller i oficjalnymi Ambasadorami Zaangażowania Publicznego.

„The Deep z przyjemnością okaże wsparcie dla Wielkiego Zielonego Tygodnia, podkreślając problemy związane ze zmianami klimatu. Podczas wieczornego spotkania omawiane będę takie tematy jak: Morska energia wiatrowa, mikrotworzywa sztuczne i ekologia chemii morskiej. Mamy nadzieję, że zainspirujemy naszych gości do przyczynienia się do pozytywnej zmiany klimatu i przyrody”. – Powiedziała Katy Duke, dyrektor generalny The Deep.

Bilety na wydarzenie w dniu 28 września kosztują 5 funtów i można je zarezerwować tutaj.

Uczestnicy tego wieczoru otrzymają darmową przepustkę „Day Plus” do The Deep, która oferuje bezpłatne wizyty przez 12 miesięcy!

 

Rada Miejska Hull ogłosiła stan zagrożenia klimatycznego w kwietniu 2019 r.

W kwietniu 2020 r. Rada Ministrów zatwierdziła Strategię 2030 neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

ŹRÓDŁO: HULLCCNEWS