Ponad 350 dzieci weźmie udział w corocznym festiwalu piłki nożnej, który rozpocznie się już w najbliższy weekend.
Dzieci grają w piłkę
Festival of Football jest organizowany przez wolontariuszy Hull City Council’s Park Rangers oraz nauczycieli z 30 różnych szkół. W zwodach wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, którzy przez trzy najbliższe soboty walczyć będą o trofeum.

Pierwsze mecze eliminacyjne odbędą się 29 czerwca w Oak Road Playing Fields o godz. 10:00. Druga kolejka odbędzie się 6 lipca w Alderman Kneeshaw Playing Fields, również o godzinie 10:00. Dzieci zmierzą się w finale 13 lipca ponownie w Oak Road Playing Fields (godz. 10:00).

Adam McArthur, asystent dyrektora Service for Waste, Cleansing, Grounds & Parks, powiedział: „Nie mogę się doczekać widoku tak wielu uczniów biorących udział w tym corocznym konkursie. To świetny sposób, żeby pomóc młodym ludziom w byciu aktywnym i promowaniu zdrowego stylu życia. Wielkie podziękowania należą się Park Rangers, którzy poświęcili własny czas, żeby wydarzenie mogło dojść do skutku. Wykonali świetną pracę. Zachęcam rodziców i mieszkańców najbliższych okolic, żeby przyszli kibicować drużynom” (cyt. za hullcc.gov.uk)

Zwycięzcy turnieju dostaną trofeum, które będzie stało w ich szkole przez najbliższy rok.

Źródło: www.hullcc.gov.uk