W sobotę 30 czerwca odbędzie się półmaraton Half Marathon i Fun Run. Celem jest zebranie pieniędzy na lokalne organizacje charytatywne.
Pomóż innym - pobiegnij w Humber Half MarathonPółmaraton odbywa się cyklicznie od 14 lat i przez ten czas organizatorom udało się uzbierać datki w wysokości £265.000, które trafiły do takich organizacji jak Dove House, Cash for Kids czy Teenage Cancer Trust. W tym roku główną organizacją dobroczynną będzie Carers Trust.

Family Fun Run ma długość 2 i pół mili, a półmaraton 13,1 mili. Obie trasy prowadzą przez Humber Bridge, najdłuższy most otwarty dla pieszych. Wyścigi rozpoczną się o godzinie 9:00. Organizatorzy spodziewają się około 2.000 uczestników.

Także osoby, które nie czują się na siłach, by przebiec taki odcinek, mogą włączyć się organizację imprezy i zostać wolontariuszem. Ochotnicy będą pilnować bezpieczeństwa trasy oraz podawać wodę zmęczonym zawodnikom. Żeby zostać wolontariuszem, należy udać się na miejsce rozpoczęcia maratonu o godzinie 8:30.

Oba biegi rozpoczną się przy Ferriby High Road. Aby wziąć udział w wyścigu, najlepiej wcześniej zalogować się na stronie internetowej organizatora.

Źródła: www.search3.openobjects.com, www.humber-half.org.uk