Hull City Council informuje, że poprawia się jakość jedzenia w restauracjach i zamawianego na wynos. Od wprowadzenia systemu kontroli jakości jeszcze nigdy tak mało lokali gastronomicznych nie otrzymało oceny 0.
Poprawia się jakość jedzenia w mieście
Każda restauracja w mieście przechodzi niezapowiedzianą inspekcję dokonywaną przez pracowników Food Standards Agency, którzy oceniają przestrzeganie zasad higieny w skali od 0 do 5. Obecnie w mieście tylko 15 z nich ma najniższą możliwą ocenę.

Paul Turner, Principal Environmental Health Officer, powiedział: „Ciężko pracowaliśmy nad podniesieniem jakości we wszystkich lokalach gastronomicznych w mieście. Wystawiane oceny pokazują, że standardy poprawiły się” (cyt. za hullcc.gov.uk). Turner dodaje: „Będziemy nadal pracować z przedstawicielami biznesu, by doradzać im w kwestii poprawiania standardów i zachęcam wszystkich do skorzystania z wizyty doradczej przeprowadzonej przez zespół z Environmentla Health, szczególnie w przypadku nowych restauracji”.

Mieszkańcy miasta, którzy planują zjeść coś na mieście lub zamówić na wynos, mogą sprawdzić ocenę każdego lokalu na stronie www.food.gov.uk/ratings. Wystarczy wpisać nazwę restauracji oraz miasto, by dowiedzieć się kiedy przeprowadzono tam ostatnią kontrolę i jaką ocenę wystawiono.

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/