Podążaj wzdłuż rzeki, mijając The Deep po lewej stronie. Dojdziesz do ulicy Nelson Street. Victoria Pier zobaczysz naprzeciw siebie. Sprawdź, dlaczego warto tam iść!

Przystań rozpoczęto budować w 1810, a oddano ostatecznie do użytku w 1847 roku – jej zadaniem początkowo była obsługa połączeń przede wszystkim z New Holland.

Początkowo port nazywał się Corporation Pier. W połowie XIX wieku (a dokładnie w 1854 roku) nazwę zmieniono na używaną do dzisiaj: Victoria Pier. Miało to związek z pewnym wydarzeniem historycznym, bardzo ważnym dla historii miasta. Królowa Wiktoria podczas swojej podróży w 1854 roku do Hull odpłynęła właśnie z tego portu.

Port przebudowywano wielokrotnie w ciągu jego długiej historii. W 1882 roku dobudowano na przykład położoną nieco wyżej promenadę, rozebraną w XX wieku. Ostatecznie w 2005 roku doprowadzono to miejsce do wyglądu, jaki ma dziś, a zasadniczej, drewnianej części nadano kształt przypominający literę „L”.

Już w 1849 roku uruchomiono tu specjalne biuro, w którym można było nabyć bilety na prom odpływający z Victoria Pier. Biuro to zamknięto dopiero w czerwcu 1981 roku, kiedy z portu odpłynął ostatni prom, Faringford.

W ostatnich latach w okolicy zaszło szczególnie dużo zmian: port i marinę unowocześniono, wybudowano także The Deep oraz wiele budynków służących jako biura i urzędy.

Przy okazji spaceru do Victoria Pier można odwiedzić wspomniany obiekt: The Deep. To wielkie oceanarium, oddane do użytku w 2002 roku. The Deep jest domem dla wielu gatunków morskich zwierząt, w tym dla niebezpiecznych rekinów czy uroczych pingwinów (jeden z najnowszych nabytków oceanarium). Wizytą w tym miejscu zachwycone będą szczególnie dzieci! Dorośli docenią natomiast z pewnością architektoniczne piękno budynku, które wyróżnia go na tle całego miasta.

Zachęcamy do odwiedzenia Victoria Pier i The Deep, a także do poznawania miasta i najbliższych okolic. To doskonały sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie.

Źródła: http://www.bbc.co.uk, http://hulldockbargeworld.weebly.com/victoria-pier.html