W Home Bargains przy Hessle Road mężczyzna próbował wyprowadzić ze sklepu czteroletnią dziewczynkę. Szczęśliwie, matka zauważyła zdarzenie i wezwała pomoc. Mężczyzna uciekł.
Mężczyzna chciał porwać 4-letnią dziewczynkę ze sklepu
Rae Beet robiła zakupy w Home Bargains przy Hessle Road w zachodnim Hull ze swoja czteroletnią córką Olivią Holt oraz babcią dziewczynki. Nagle 4-letnia Olivia została zaczepiona przez mężczyznę, który starał się wyprowadzić ją ze sklepu, popychając w kierunku wyjścia. Przestraszone dziecko zaczęło wzywać matkę, która natychmiast pobiegła w jej kierunku. Mężczyzna uciekł ze sklepu.

Teraz sprawę bada policja, która przegląda zapisy z kamer monitoringu. „Upewniamy się co do okoliczności i sprawdzamy, czy mężczyzna chciał popełnić jakieś przestępstwo” – informuje rzecznik prasowy Humberside Police (cyt. za hulldailymail.co.uk).

„Byłam w całkowitym szoku” – relacjonuje 25-letnia matka. „Myślałam, że mężczyzna chce ją zabrać, więc zareagowałam i przyciągnęłam ją do siebie. Ona jest typem nieśmiałego dziecka i nigdy sama z nikim by nie odeszła. Teraz ciągle mnie pyta, czy zły pan jest z policją i powtarza, że nie chce wychodzić i chce zostać w domu, razem ze swoją siostrą”.

Mężczyzna, który zachowywał się w podejrzany sposób, ma mniej niż 30 lat i krótkie blond włosy. W sobotnie popołudnie, gdy doszło do zdarzenia, miał na sobie jeansy i szare polo. Kiedy dziecko zaczęło krzyczeć, mężczyzna wybiegł ze sklepu. W pościg rzuciło się dwóch klientów, ale zgubili mężczyznę chwilę później. Kobieta zawiadomiła personel sklepu.

„Jestem pewna, że chciał wyprowadzić ją ze sklepu – gdyby to było niewinne, to dlaczego pchałby ją w ten sposób, a następnie zniknął, gdy zaczęła krzyczeć? Nie mogę teraz spać. Ciągle myślę o tym i wyobrażam sobie różne scenariusze”. Rae Beet ostrzega też inne matki, by były czujne: „Skoro zrobił to raz, dlaczego nie miałby spróbować znowu? Słyszysz, że takie rzeczy się zdarzają, ale nigdy nie przypuszczasz, że może to się przytrafić tobie”.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/