Za BuzzFeed prezentujemy listę miejsc, jednak nie uwierzysz, że… leżą w Wielkiej Brytanii! No, może nie dosłownie. Sprawdź, które miejsca w UK koniecznie powinieneś odwiedzić!

Malediwy — choć woda nie jest tak ciepła jak na prawdziwych Malediwach, to kolorem nie odbiega ani trochę! Biały piasek i lazur morza — to wszystko zobaczyć można na szkockiej plaży Seilebost Beach (Outer Hebrides). I to bez paszportu!

Malediwy

Mount Blanc — no dobrze, szczyt Ben Nevis nie jest tak wysoki jak Mount Blanc. Ma tylko 1344 metry n.p.m. Ale to i tak czyni go najwyższym szczytem w Wielkiej Brytanii. I choćby dlatego warto go zobaczyć. Szczyt znajduje się na obszarze Scottish Highlands.

Ben Nevis 2

Włochy — brytyjska Italia znajduje się w Walii. Jest nią wioska Portmerion Village, wybudowana w latach 1925 — 1975. Wioska słynie nie tylko z tego, że do złudzenia przypomina stare, włoskie osady. Nakręcono tu także słynny film z lat 60. „The Prisoner”.

Portmerion Village

Grecja — po Włoszech przychodzi czas na kolejny kraj, kolebkę europejskiej cywilizacji, który także zobaczyć można w UK. No, prawie. Teatr (ale nie amfiteatr!) Minack Theatre znajduje się około 4 mile od Land’s End w Kornwalii (Anglia). Wybudowano go na zboczu góry skierowanym w stronę morza. To miejsce jest magiczne!

Minack Theatre 2

Cypr — kolejny kraj z obszaru Morza Śródziemnego, który zobaczyć można w UK? Nie. Chodzi o plażę Achmelvich Beach położoną na obszarze Highlands of Scotland.

Achmelvich Beach .jpg

Polinezja — lubisz podziwiać ciekawe formacje skalne, które wyglądem do złudzenia przypominają rafę koralową? Odwiedź Lizard Peninsula — około 2 mile od miejscowości Lizard Village znajduje się Kynance Cove, uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Słusznie!

Polinezja

Nowa Zelandia — nawet Antypody mają swoje miejsce w UK! Teren do złudzenia niemal przypominający krajobrazy znane z Nowej Zelandii zobaczyć można na obszarze Somerset’s Mendip Hills.

Mendip Hills

Indie — Taj Mahal? Nie! To Royal Pavilion w Brighton, budynek wybudowany dla księcia Walii George’a.

Royal Pavilion w Brighton.jpg