Chociaż festiwal VISTA odbędzie się dopiero w sierpniu, organizatorzy już teraz zapraszają do współpracy wszystkich artystów bez względu na wiek i doświadczenie.
Gratka dla początkujących artystów
Zeszłoroczna edycja festiwalu „Art in the Park” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzieła sztuki lokalnych bardziej i mniej znanych artystów wisiały w różnych łatwo dostępnych miejscach, przede wszystkim w oknach sklepów i pubów. Jedynym minusem był krótki okres, jacy artyści mieli na przygotowanie się.

Dlatego w tym roku organizatorzy VISTA Festival wstępne, nieformalne spotkanie organizują już w sobotę 10 maja na Union Mash Up o godzinie 13:00. W planie wywieszanie sztuki na ogrodzeniach, drzewach, ścianach, sklepach, w oknach – wszędzie, gdzie tylko okaże się to możliwe. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia i pokazania próbek własnych pomysłów na spotkanie.

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie, ale nie dadzą rady przyjść na sobotnie zebranie, proszeni są o kontakt z organizatorami mailowo na adres: vista@hullart.co.uk.