Ruszyła internetowa usługa, która pozwala mieszkańcom Wielkiej Brytanii na sprawdzenie historii pojazdów zarejestrowanych na Wyspach. To szczególnie przydatne narzędzie, z którego z pewnością ucieszą się osoby myślące o nabyciu używanego pojazdu.

Zakup używanego samochodu zawsze obarczony jest dużym ryzykiem. W wielu przypadkach musimy zdać się na słowa poprzedniego właściciela – nie wszystkie samochody są serwisowane w ASO i posiadają pełną dokumentację opisującą ich rzeczywisty stan techniczny. Nie każdy z nas posiada również wiedzę, która pozwoli ocenić, czy samochód posiada usterki, które w przyszłości mogą wpłynąć na problemy w jego użytkowaniu.

Od niedawna można sprawdzić, czy sprzedający nie próbuje nas oszukać co do faktycznego stanu samochodu będącego przedmiotem transakcji. Wystarczy skorzystać z internetowej usługi oferowanej przez rząd. Baza danych obejmująca wszystkie zarejestrowane w Wielkiej Brytanii pojazdy znajduje się w Internecie na stronie rządowej mot-history.net. Korzystanie z niej jest zupełnie bezpłatne i intuicyjnie proste.

Aby wyszukać informacje o interesującym nas samochodzie, wystarczy wpisać jego numer rejestracyjny oraz podać markę. Kiedy pojazd zostanie odszukany przez system, uzyskamy dostęp do szczegółowych danych na jego temat, w tym między innymi do informacji dotyczących rocznego przebiegu samochodu czy ostatniego przeglądu technicznego MOT (jeśli samochód nie przeszedł przeglądu z wynikiem pozytywnym, w systemie znajdziemy informację o tym, dlaczego tak się stało).

Na stronie mot-history.net znajdziemy również dane na temat ewentualnych usterek w pojeździe i wad technicznych, które mogą wpłynąć na jego użytkowanie w przyszłości. To cenna wiedza dla osób planujących zakup samochodu.

Jeśli sprzedałeś swój samochód i interesują cię jego dalsze losy, również możesz wyszukać informacje dotyczące pojazdu za pośrednictwem rządowego serwisu.