Wizyty w weekendy, dłuższe godziny pracy i wideokonferencje – to zmiany, które już niedługo zaczną obowiązywać brytyjską służbę zdrowia.
Do lekarza w niedzielę? Zmiany w godzinach pracy lekarzy GP
Rząd w końcu postanowił działać i przeznaczył £50 milionów na dłuższe godziny pracy lekarzy pierwszego kontaktu (GP) oraz otwarcie poradni chirurgicznych również w weekendy i popołudniu. Ma to także odciążyć szpitale – właśnie tam bowiem kierowali się chorzy, gdy nie mogli dostać się do lekarza w przychodni.

Zmiany są nastawione w dużej mierze na młode, zapracowane osoby, które nie mogą pójść do lekarza w tygodniu. To także dla nich wymyślono możliwość porad poprzez wysyłanie wiadomości e-mail, rejestracji on-line, a nawet wideokonferencji z lekarzami. „Obecnie ludziom prowadzącym aktywny tryb życia bardzo trudno znaleźć dogodną porę na konsultację z lekarzem. Z pomocą przychodzi nam technologia, z którą wspomniani ludzie są z reguły dobrze zaznajomieni. Skoro techniki nowoczesnej komunikacji tak dobrze sprawdziły się na innych podwórkach, to również w tym przypadku warto je wykorzystać. Dzięki temu wzrośnie wydajność poszczególnych przychodni, lekarze będą mogli udzielać większej ilości porad, ich pomoc dotrze do większej liczby pacjentów, a jednocześnie pomoc ta będzie oparta na właściwych standardach” zapowiada Minister Zdrowia Norman Lamb (cyt. za moja wyspa.co.uk). Teraz przychodnie w tygodniu będą otwarte w godzinach 08.00 – 20.00.

Nie tylko młodzi skorzystają na zmianach. Każdy pacjent po 75 roku życia będzie miał przydzielonego lekarza opiekuna, który będzie na bieżąco monitorować stan jego zdrowia. Lekarze rodzinni mają też poświęcać więcej czasu każdemu pacjentowi, a nie załatwiać wszystko w trakcie 10-minutowych wizyt.


Źródło: http://www.mojawyspa.co.uk/
08.00 – 20.00You’ll need Skype CreditFree via Skype