Oceanarium The Deep w Hull wzbogaci się o nowych mieszkańców. W pierwszych miesiącach przyszłego roku zwiedzający będą mogli podziwiać pingwiny Gentoo. To nie lada gratka i wyzwanie dla pracowników The Deep przygotowujących się na przyjęcie tych niebywałych gości.
V.I.P. - Very Important Penguins
Zwierzęta będą pomagać w wyjaśnianiu odwiedzającym, jak ważna jest ochrona naturalnych siedlisk tych ptaków, a także szerzej pojętego środowiska. Wszystkie z 18 gatunków pingwinów są bardzo delikatne na zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia wód i mniejszą liczbę ryb, co z roku na rok przyczynia się do zmniejszenia ich populacji.

Ptaki nieloty będą reprezentowane przez pingwiny Gentoo. To jeden z czterech gatunków tych ptaków, które żyją w prawdziwie arktycznych warunkach. Właśnie dlatego zwierzęta będą mieszkać wewnątrz obiektu, a nie na wolnym wybiegu – tutaj brytyjska pogoda byłaby dla nich po prostu zbyt ciepła.

Nie znaczy to, że pingwiny będą się nudzić. Będą mieć dostęp nie tylko do wody i lądu, ale ich opiekunowie zadbają także o zróżnicowane pożywienie, na wybiegu będą znajdowały się materiały do budowy gniazda, a także zabawki, a woda kipieć będzie od bąbelków i spryskiwaczy. Również wszyscy chętni mogą przyczynić się do zapewniania rozrywki ptakom – dzięki systemowi dotacji.

Źródło: http://www.thedeep.co.uk/penguins