Tej jesieni Absolutely Cultured przedstawia „FloodLights” (czyt. sztuczne oświetlenie), nowo oddany projekt publiczny z urzekającymi projekcjami i pejzażami dźwiękowymi.

Miasto Hull i życie jego mieszkańców zostało ukształtowane przez bliskość i związek z wodą. Absolutely Cultured, współpracując z Living With Water, Yorkshire Water i University of Hull, będzie badać te kwestie – teraz jeszcze bardziej aktualne niż kiedykolwiek – poprzez projekcje i instalacje świetlne.

Wydarzenie obejmie prace artystów Limbic Cinema, Vent Media i Davy & Kristin McGuire z Hull.

Wszyscy zaangażowani artyści czerpali inspirację z tematu „życia z wodą”.

Każdej nocy w dniach 22-24 października będą ożywiać centrum miasta ruchomymi animacjami, instalacjami świetlnymi i nastrojową muzyką.

 „FloodLights był pierwotnie planowany na 2020 rok więc niesamowicie ekscytująca była możliwość powrotu do przygotowania tego z naszymi partnerami i zaangażowanymi artystami. Artyści zawsze wykorzystywali kreatywność do odkrywania ważnych tematów, a istotną rolą sztuki jest inicjowanie ich w życiu ludzi. W tym przypadku rozważmy w jaki sposób miasta takie jak Hull mogą zwiększyć odporność, świadomość i być lepiej przygotowanym, gdy mieszkają tak blisko wody”. – powiedział CEO i dyrektor artystyczny Absolutely Cultured.

Więcej o FloodLights dowiesz się tutaj.

 

ŹRÓDŁO: HULLCCNEWS