W marcu br. ma ruszyć produkcja nowego filmu o piłkarskich kibicach–chuliganach w Wielkiej Brytanii. I chociaż akcja obrazu będzie osadzona w Londynie, to większość scen kręconych będzie właśnie w Hull.

Film jest siquelem trillera z 1995r.. Wówczas w produkcji pt. „ID” zagrali Reece Dinsdale, Sean Pertwee i Warren Clarke. Wiadomo, że w drugiej części filmu zagra Tamzin Outhwaite, znana z programu BBC New Tricks. Fabuła pierwszej części filmu skupiała się na historii brytyjskiego policjanta pracującego pod przykrywką nad dostaniem się w grono piłkarskich kiboli. Tym razem infiltracją zajmie się policjant o pochodzeniu Azjatyckim, a jego celem będą kibice fikcyjnego klubu Shadwell, przejętego przez rosyjskiego oligarchę.

Scenariusz do obu części napisał Vincent O`Connel, który opowiada: „Nigdy nie sądziłem, że jeszcze wrócę do tego tematu. Jednak pisanie o gangach kibiców uświadomiło mi, jak wiele zmieniło się w tym środowisku od powstania filmu ID, a także o tym, jak zmieniły się moje odczucia co do piłki. Sport został w tym czasie skorporatyzowany, na czym ucierpiał jego lokalny aspekt. To kiedyś było miejsce, w którym lokalna społeczność spotykała się, ale teraz to modelowy przykład na to, jak emocje, poczucie jedności i lojalność zamienić na pieniądze. Bardzo podobało mi się, że mogę poruszyć te tematy”. Wiadomo, że w filmie pojawi się także wątek budowy nowego meczetu koło boiska, ale – jak zapewnia autor scenariusza – nie zabraknie także zabawy i bijatyk. „Mam nadzieję, że to będzie ostatni film o kibolach – że nie będzie już czego mówić na ten temat” – podsumowuje O`Connel.

Produkcja filmu już się rozpoczęła, a zdjęcia będą kręcone w Hull od marca przez 8 tygodni. Lokalni mieszkańcy są poszukiwani jako statyści do ról kibiców oraz policjantów.