Jeśli twoje dziecko jest w ostatniej klasie szkoły podstawowej (primary school), 31 października (północ) mija termin składania podań o miejsce w wybranej szkole średniej (secondary school) w Hull.
Masz dziecko w szóstej klasie? Spiesz się z podaniem do szkoły średniej
Można również starać się o miejsce w placówkach poza naszym miastem, jednakże niezbędne jest złożenie podania do Addmission Team w Hull, a nie do docelowych szkół. Przyszły uczeń wybiera trzy szkoły, przy czym na pierwszym miejscu znajduje się ta najbardziej upragniona.

Zgodnie z procedurą, po 5 września Urząd Miasta rozesłał listy wraz z formularzem aplikacyjnym, który należy wypełnić i odesłać. Istnieje również możliwość aplikowania online. Każdy formularz papierowy posiada unikalny numer identyfikacyjny. Musisz się tylko zarejestrować, podać wspomniany numer i przesłać swoją aplikację online. Na koniec otrzymasz automatyczny e-mail potwierdzający, że wniosek został przyjęty.

Bardzo ważne jest złożenie wniosku o miejsce w szkole do 31 października. Jeśli nie dotrzymasz tego terminu, może okazać się, że wszystkie miejsca w danej szkole zajęli uczniowie, którzy złożyli wnioski na czas.Informacje o przydzieleniu miejsca w szkole średniej zostaną rozesłane początkiem marca 2014 roku. Jeśli zdarzy się sytuacja, że nie otrzymasz miejsca w upragnionej szkole, zawsze możesz złożyć odwołanie.

Przydatne linki:
Lista szkół średnich
Formularz aplikacyjny online
Formularz aplikacyjny PDF Word
Przewodnik

Adres:
Admissions team

Children and Young People’s Services
Hull City Council

Treasury Building
2nd Floor
Guildhall Road
Hull

HU1 2AB
Tel: 01482 300 300
Text phone: 01482 300 349
Email: lsadmissions@hullcc.gov.uk