Od poniedziałku w ramówce BBC One pojawi się nowy program – Neighbourhood Blue, opowiadający o pracy policjantów z Hull.Policjanci z Hull w krajowej telewizjiTelewizyjne kamery śledziły funkcjonariuszy policji przez ostatnie trzy miesiące. Chociaż policjanci na co dzień stykają się ze stresującymi sytuacjami, Główny Inspektor policji Dave Houchin żartuje, że to właśnie występowanie przed kamerą było dla większości z nich najbardziej przerażającym doświadczeniem.

Dzięki programowi tak lokalna społeczność, jak i cały kraj mają poznać tajniki pracy policjantów. Houchin powiedział: „Praca Neighbourhood Police jest niesamowicie różnorodna i skomplikowana, wymagająca, ale i dająca satysfakcję. Ludzie będą mogli zobaczyć szeroką gamę działań policji na rzecz lokalnej społeczności oraz umiejętności i profesjonalizm wykorzystywane w swoich działaniach.”

W programie widzowie będą mogli m. in. zobaczyć odkrycie fabryki marihuany czy pomoc ofiarom włamania. Producent David Howard mówi: „To pokazuje wymiar pracy policji, z którego ludzie nawet nie zdają sobie sprawy. To naprawdę daje fascynujący wgląd w zróżnicowaną rolę policji lokalnej i ich pracy nad zmniejszeniem przestępczości oraz – co ważniejsze – na odpowiadaniu na problemy społeczności lokalnej.”

Policję w Hull będziemy mogli podglądać przy pracy od poniedziałku do piątku o 9.15 przez dwa tygodnie.

 


http://www.thisishullandeastriding.co.uk/Hull-police-star-new-BBC-series-Neighbourhood/story-17285828-detail/story.html