Miasto Hull po raz drugi zostało uhonorowane fioletową flagą za bezpieczeństwo, które oferuje swoim mieszkańcom także nocą.

To już druga flaga, którą zdobyło miasto – pierwszą otrzymało w 2012r. Tym razem pracownicy Association of Town Centre Management, którzy odwiedzili Hull w listopadzie, docenili dobrą współpracę między policją i jej partnerami, czyli stowarzyszeniami takimi jak Street Angels czy Street Marshals oraz ochroniarzami licencjonowanych klubów.

Kathryn Shillito z Hull Business Improvement District nie ukrywa dumy z faktu, że to już drugie takie wyróżnienie dla Hull: „Przez ostatnie dwa lata zrobiliśmy bardzo wiele, by poprawić poczucie bezpieczeństwa w mieście – to dało nam nie tylko ogromną satysfakcję, ale również podniosło oczekiwania. Wiedzieliśmy, że tym razem musimy być jeszcze lepsi i udało nam się to dzięki oddaniu naszych partnerów i przedstawicieli biznesu z centrum miasta” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

„Jestem zachwycony, że cała ta ciężka praca wykonana przez naszych partnerów opłaciła się i że centrum miasta dostało Fioletową Flagę na kolejne dwa lata. Od 2012 r. centrum Hull stało się miejscem bardziej bezpiecznym nocą, a liczba wykroczeń związanych z nadużywaniem alkoholu oraz przemocy spada, co w praktyce oznacza mniej ofiar przestępstw” – dodaje komisarz Matthew Grove.