W połowie kwietnia odbędzie się kolejna edycja popularnego i lubianego festiwalu piwa i cydru w Hull. To wspaniała okazja do spróbowania wyśmienitych trunków. Co ciekawe, impreza odbędzie się… w kościele!

Festiwal piwa i cydru z roku na rok cieszył się rosnącą popularnością. Zdarzały się nawet sytuacje, że trunków zabrakło dla wszystkich uczestników. W ubiegłym roku, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła, organizatorzy przygotowali o 15% napojów więcej.

Wiadomo, że w tym roku goście festiwalu będą mogli spróbować ponad 130 rodzajów piwa i 30 gatunków cydru. Niektóre z nich mają już sporą renomę i tradycję, inne są nowsze, ale zachęcają ciekawymi nazwami (na przykład Bishop’s Tipple, Flying Herbert, Calliope Hummingbird, Beelzebub’s Tears czy Passion Fruit In The Face). Część z piw pochodzi z zagranicy.

Organizatorzy podjęli decyzję, że festiwal, który odbywać się będzie w sesjach, będzie mógł przyjąć w tym roku więcej fanów złotego trunku niż dotychczas — liczbę osób, które podczas jednej sesji mogą wejść do wnętrza Holy Trinity Church w Hull (bo to własnie w tym kościele odbędzie się impreza), zwiększono z 500 do 1000.

Festiwal odbędzie się w Hull już po raz piąty. Powoli impreza ta wpisuje się na stałe w kelandarz kulturalno-rozrywkowy miasta. To bardzo dobra wiadomość!

Tegoroczna edycja rozpocznie się o 12.00 w czwartek 14 kwietnia i potrwa do soboty 16 kwietnia. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące godzin otwarcia festiwalu w poszczególne dni:

czwartek i piątek — od 12.00 do 23.00 (wstęp do 17.30 bezpłatny, od godziny 18.00 bilety w cenie 5 funtów od osoby — cena biletu obejmuje voucher na piwo oraz zwracaną opłatę za szklany kufel).

sobota — od 12.00 do 21.00 (wstęp bezpłatny przez cały dzień)

Organizatorzy informują, że choć impreza przeznaczona jest dla osób dorosłych, to do godziny 17.30 dzieci są mile widziane.

Więcej szczegółowych informacji na temat festiwalu znaleźć można na stronie internetowej Hull Real Ale Festival. Zapraszamy!