image72.jpgListopad jest miesiącem, kiedy to tradycyjnie odbywa się uroczyste zaświecenie lampek świątecznych na terenie całej Wielkiej Brytanii. Wydarzenie to rozpoczyna odliczanie dni do okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Tegoroczna impreza w Hull zaplanowana jest na 20 listopada. Rozpoczęcie o godzinie 17.00 na Queen Victoria Squere. Uroczyste zapalenie lampek: godzina 18.45.
Święty Mikołaj wyruszy w podróż z budynku Guildhall około godziny 17:30 i będzie się kierował w stronę Lowgate, Market Place, Silver Street, Whitefriargate, Queen Victoria Square i City Hall. Świety Mikołaj będzie jechał z burmistrzem w powozie konnym. Renifer będzie stał niedaleko Queen Victoria Square do godziny 20:00.
Na miejscu będą obecni przedstawiciele dwóch rozgłośni radiowych: Viking FM oraz Magic.
Jak co roku, świąteczne lampki zaświeci sam Św. Mikołaj, a towarzyszyć mu będą burmistrz miasta i goście specjalni.
Czas bedą nam umilali artyści z East Yorkshire Motor Services Brass band Quintet, City of Hull Pipe band, chór dziecięcy, Hull FC’s Airlie Bird, Hull City’s Roary the Tiger, Hull KR’s Rufus the Robin i Viking FM’s Buster the Bear.
Dzień, w którym odbywa się uroczyste zaświecenie lampek, jest również pierwszym wieczorem świątecznych, późnych zakupów. Duże centra handlowe będą otwarte dla klientów do godziny 21.00. Również od tego dnia, w każdy czwartek przed świetami Bożego Narodzenia, będziemy mieli możliwość zrobienia późnych zakupów.