Najnowsze badania pokazują, że z sieci 4G użytkownicy urządzeń mobilnych mogą korzystać tylko czasami — a w każdym razie nie przez cały czas, jak mogliby sobie tego życzyć. Sieci komórkowe pozostawiają wiele do życzenia. Która najlepiej sprawdza się w naszym regionie?

Zasięg telefonu komórkowego zależy w dużej mierze od tego, w jakiej sieci działa urządzenie. I chociaż Hull wypada na tle całej Wielkiej Brytanii dość dobrze, to w regionie znajdują się miejsca, w których o zasięg może być naprawdę trudno. Jest tak na przykład w Beverley.

Obecnie coraz więcej użytkowników telefonów komórkowych i nie tylko zamawia usługę 4G, która teoretycznie zapewnia szybszy i sprawniejszy dostęp do internetu niż popularne dotychczas 3G. Teoretycznie, bo okazuje się, że przeciętnie tylko przez 53% czasu korzystamy z 4G. Do takich wniosków doszli eksperci z Which? i OpenSignal, którzy przyjrzeli się sygnałowi nadawanemu przez takie sieci, jak EE, Three, O2 i Vodafone — czyli największych graczy na brytyjskim rynku usług telekomunikacyjnych.

Najlepiej oceniono sieć EE — oferuje ona największy zasięg w UK, a jej użytkownicy mają dostęp do usługi 4G przez 60,6% czasu korzystania z internetu w telefonie. Na drugim miejscu uplasował się Vodafone, dalej O2 i Three.

W badaniach wzięło udział 30 tys. użytkowników urządzeń mobilnych z całej Wielkiej Brytanii. Dane zbierane były za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonach, która zapisywała potrzebne informacje co 15 minut.

Jakiego operatora najlepiej wybrać w Hull? 

Na stronie opensignal.com dostępne są dane dotyczące zasięgu poszczególnych sieci, także w Hull. Okazuje się, że osoby mieszkające w centrum miasta powinny zdecydować się na Vodafone — ale już mieszkańcy Beverley — EE. Zasięg telefonów w poszczególnych sieciach może znacznie różnić się w zależności od lokalizacji.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat zasięgu telefonów komórkowych w Hull i w regionie.