Jeżeli dopiero szukasz pracy albo marzysz o założeniu własnej firmy i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, dobrym pomysłem jest udział w szkoleniach rozwijających konkretne umiejętności.
Jak zdobyć kwalifikacje zawodowe
Szkolenia kadry i pracy zdecydowanie podnoszą wartość CV wysyłanego do pracodawcy, szczególnie w przypadku absolwentów, którzy nie posiadają stażu pracy do pochwalenia się. Jeżeli kurs zakończony jest certyfikatem – jeszcze lepiej, można zeskanować go i przesłać jako załącznik razem z aplikacją na stanowisko. Pozwala to na wyróżnienie się z grona innych podobnych absolwentów.

Dlaczego to tak ważne? Ponieważ dla pracodawcy taki kurs kadrowo płacowy to jasna wiadomość, że po pierwsze: kandydat rozwija się na własną rękę, po drugie: ma aktualną wiedzę na temat przepisów obowiązujących przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników oraz rozliczaniu czasu ich pracy. Jeżeli aplikujesz na stanowiska w firmach małych i średnich, różnorodne kwalifikacje pozwolą Ci odnieść sukces. Mała ilość pracowników częstokroć wymaga bowiem łączenia różnych stanowisk.

Szkolenie finansowe przyda się także, jeżeli planujesz założenie własnej działalności gospodarczej, pozwoli to bowiem zrezygnować z usług zewnętrznej firmy rachunkowej oraz na optymalizację kosztów, a także uniknięcie problemów związanych z niezamierzonych nieprzestrzeganiem prawa. Kurs kadrowo płacowy przyda się zaś, gdy przyjdzie do zatrudniania pracowników.

Dobra znajomość prawa i finansów pozwala też na lepsze planowanie wydatków i zysków.

Kluczem do sukcesu jest wybór szkolenia

Szkolenie powinno służyć nie tylko uzyskaniu certyfikatu, ale przede wszystkim nabyciu konkretnych umiejętności. Jeżeli aplikujesz do pracy podkreślając, że znasz się na zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników, musisz rzeczywiście posiadać takie umiejętności. W przeciwnym wypadku możesz otrzymać odpowiedzialne stanowisko, którego nie będziesz potrafić dobrze wykonać. To zaś może poskutkować nie tylko zwolnieniem, ale również karą finansową. Wybierając kursy finansowe zwróć uwagę, czy zajęcia są prowadzone przez praktyków i ile godzin przeznaczonych jest na część teoretyczną, a ile na zajęcia praktyczne i warsztaty. Najlepiej, aby prowadzący szkolenia skupiali się na przykładach z życia – te są zazwyczaj zdecydowanie ciekawsze niż problemy teoretyczne. Takie podejście pomoże ustrzec się przed popełnianiem najczęstszych błędów. O przebiegu szkolenia najwięcej można dowiedzieć się ze strony organizatora. Jedną z firm, które podają szczegółowe informacje na temat swoich kursów, jest Frr.pl.

Dobrze zorganizowane szkolenie pozwoli odświeżyć i uzupełnić wiadomości oraz nabyć nowe umiejętności. To szczególnie ważne dla osób, które dopiero szukają swojego miejsca na rynku pracy oraz tych, które postanowiły spróbować własnych sił w prowadzeniu biznesu.